Pióra reklamowe

Najstarsze wieczne pióro pochodzi ze starożytnego Egiptu. Odkrył je Howard Carter w grobowcu Tutenchamona. Liczy sobie ono ponad 3000 lat…
Następne wieki to biała plama w historii tego przyrządu pisarskiego. Kolejna wzmianka pochodzi dopiero z 973 roku, gdy z rozkazu kalifa Al-Mu’izza, władcy Magrebu i później Egiptu, opracowano specjalne nieplamiące i nieprzeciekające pióro. Niestety, nigdzie nie została opisana jego konstrukcja.

W średniowiecznej Europie do pisania stosowano powszechnie gęsie pióra. Dopiero w czasach nowożytnych doszło do małej rewolucji w tej dziedzinie. Choć trudno podać jednego wynalazcę wiecznego pióra (należy raczej mówić o stopniowym rozwoju i modernizacji istniejących narzędzi) to z całą pewnością można stwierdzić, że w XVII i XVIII wieku było ono doskonale znane.

Wieczne pióro czy długopis?

Na czym polega przewaga wiecznego pióra nad innymi przyrządami pisarskimi? Od starych metod, takich jak ptasie lotki, przede wszystkim różni się wygodą: pozwala uniknąć kleksów i nie zużywa się tak szybko. Jednocześnie wymaga mniejszego nacisku niż tradycyjny długopis, a tym samym powoduje mniejsze zmęczenie dłoni osoby piszącej. Pozwala także kreślić znacznie bardziej estetyczne znaki.

Wieczne pióra w biznesie

Dzisiaj wieczne pióro to przede wszystkim oznaka statusu. Świetnie odnajduje się w biznesie, jako gadżet dodaje powagi i autorytetu, podkreśla szacunek do naszych kontrahentów.

Tutaj opisaliśmy szczegółowo rolę i znaczenie artykułów piśmienniczych w budowaniu wizerunku firmy.

Do 25% rabatu dla czytelników bloga!

Tylko przez najbliższy miesiąc możesz zamówić wieczne pióra i długopisy szanowanej marki Sheaffer w niezwykle przyjaznych cenach!

Sheaffer 100 MEDIUM 2

Promocja dotyczy trzech wyjątkowych modeli Sheaffer 100.

Przy zakupie wiecznych piór obowiązuje rabat 25%, przy zakupie długopisów – 20%. Nowe specjalne ceny to 89 zł netto za wieczne pióro (cena katalogowa: 119 zł netto) oraz 47 zł netto za długopis (cena katalogowa: 59 zł netto). Dodatkowo koszt graweru wynosi 5 zł netto za jeden egzemplarz. Wysokiej jakości opakowanie, tłoczek i 2 naboje gratis! Minimalna wartość zamówienia wynosi 1500 zł netto. Ceny nie uwzględniają kosztów transportu.

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas maila lub użyj formularza kontaktowego, a przygotujemy dla Ciebie wizualizację projektu!