Nie tylko kubki, czyli o oryginalnych gadżetach reklamowych dla firm

Nietypowe gadżety reklamowe

Myślisz, że zwykłe gadżety reklamowe nie są dla Ciebie? Uważasz, że Twoja firma nie potrzebuje kolejnych nijakich kubków i smyczy? To dobrze! Mamy kilka pomysłów w sam raz dla Ciebie!

Gadżety wyjątkowe, często ekskluzywne, stanowią niezwykle wdzięczny prezent dla kluczowych klientów, ale także dla Twoich pracowników, np. z okazji awansu lub Bożego Narodzenia. Nie zawsze muszą oznaczać wysokie koszty. Bardziej liczy się pomysł.

Poniżej podsuwamy kilka propozycji gadżetów reklamowych dla firm.

Artykuły piśmiennicze

Wytworne pióro to klasyk. Stanowi bardzo efektowny prezent, kojarzy się z elegancją, zamożnością i powagą. Jest ponadto praktyczne: w zbiurokratyzowanym biznesie często składamy podpisy. Pióro staje się wówczas wizytówką firmy.

Wariacją na ten temat mogą być pióra kulkowe, ekskluzywne długopisy lub ołówki automatyczne. Są eleganckie i gustowne. W branży coraz bardziej skomputeryzowanej mają także wymiar sentymentalny: przypominają o dawnych czasach, lekcjach kaligrafii i konieczności prowadzenia pisemnej – odręcznej – dokumentacji.

W przypadku firm związanych z branżą szkolną lub dziecięcą, albo w ramach prezentu dla pracowników posiadających dzieci, ciekawą opcją są kredki opatrzone logo. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają te w oprawach drewnianych. Skojarzenia są oczywiste: kredki wiążą się z ciepłem, radością, dzieciństwem, bezpieczeństwem i domowym zaciszem. Trudno o lepsze emocje!

Coś dla podniebienia…

To kategoria bardzo szczególna. Wiąże się bowiem z pokusą nie do odparcia.

W Medium szczególnie przypadły nam do gustu firmowe bombonierki. Co to oznacza? W środku szykownego pudełka odnajdujesz rozkoszne pralinki… a na nich logo firmy odlane z białej czekolady.

Inne słodkie opcje to czekoladki zawinięte w firmowe etykiety albo tak zwane czekoladowe telegramy, czyli złożone z pralinek-literek wiadomości (np. Szczęśliwego Nowego Roku, życzy Medium).

Co jest zaletą czekolady? W przeciwieństwie do wielu gadżetów jest uniwersalna. Wielki mistrz czekoladnictwa, Benneville Strohecker, powiedział kiedyś, że czekolada „wywołuje uśmiech u wszystkich – nawet u bankierów”. To właśnie cały sekret: każdy człowiek, zarówno dyrektor firmy, sekretarka, jak i małe dziecko, poczuje radość, gdy dostanie bombonierkę.

Wariacją na ten temat może być tworzenie firmowych mieszanek herbacianych (np. „Letnie orzeźwienie” czy „Zimowa herbatka z cynamonem”) albo firmowych kaw. Warto zwrócić uwagę na opakowanie – powinno być estetyczne i dopracowane.

Gry

Bardzo ciekawą propozycją są drewniane gry. Mowa to zarówno o domino czy puzzle, jak i tradycyjnych planszówkach (warcaby, chińczyk, młynek itp.) lub zręcznościówkach (bierki, kostka Rubika itp.). Okazują się doskonałym upominkiem, jeśli chcemy wzbudzić ciepłe skojarzenia i przyjazne emocje. Gry są bowiem jak podróż sentymentalna w dzieciństwo… ale też przyjazna zachęta do rywalizacji i zabawy. 

Eleganckie zestawy

Oprawione w drewno lub skórę komplety idealnie pasują na Boże Narodzenie. Są starannie wykonane, kojarzą się z luksusem i czasem spędzanym w gronie najbliższych osób. 

Wybór tego typu gadżetów jest ogromny. Zestaw do fondue? Dziadek do orzechów? Wytworny korkociąg? Grawerowana skrzynka na wino? Komplet noży kuchennych? Wszystkie nadają się świetnie na gustowne prezenty dla klientów i pracowników.

Zainspirowaliśmy Cię? Sezon świąteczny nieubłaganie nadciąga, więc nie czekaj! Jeszcze dzisiaj możesz wybrać najlepsze upominki od Twojej firmy!